Produkt uzupełniający dietę dorosłych kobiet, które chcą utrzymać właściwe funkcjonowanie pęcherza moczowego oraz prawidłowy przepływ moczu

MENU logo

Statystyki 

Szacuje się, że około 50% kobiet, w pewnym okresie swojego życia cierpi na nietrzymanie moczu. Wśród mężczyzn zachorowalność kształtuje się na poziomie 5% i w większości przypadków związana jest z chorobami gruczołu krokowego. Statystyki wskazują jednoznacznie, że NTM stanowi poważny problem zdrowotny, społeczny oraz ekonomiczny. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) choroba, na którą cierpi minimum 5% społeczeństwa, ma status choroby społecznej. Patrząc na dostępne statystyki, dotyczące zachorowalności kobiet na nietrzymanie moczu, NTM jest bezwzględnie chorobą społeczną.

 

femudar wykres5

 

W Polsce aktualnie nie prowadzi się badań epidemiologicznych związanych z występowaniem nietrzymania moczu. Na podstawie dostępnych danych przyjmuje się, że ta dolegliwość najczęściej dotyka kobiety i w zależności od wieku występuje w granicach od 15% do 60%.

 

femudar wykres6

 

Nietrzymanie moczu dotyczy 2-3 mln kobiet w Polsce. Ok. 50% kobiet w pewnym okresie swojego życia miało do czynienia z NTM. Po 65 rż. prawdopodobieństwo występowania NTM zwiększa się o 15%. 34% kobiet w Polsce dotyka NTM związane z porodem. 25% kobiet cierpi na tę dolegliwość niezależnie od wieku.

 

femudar wykres7

 

Należy pamiętać, że prognozy demograficzne nie są optymistyczne dla Polski. Główny Urząd Statystyczny (GUS) szacuje, że w 2030 roku liczba Polaków obniży się do 36,7 mln, w tym osoby powyżej 65 rż. będą stanowić ponad 22% populacji. Oznacza to, że odsetek ludzi starszych wzrośnie niemal dwukrotnie. 

Biorą pod uwagę fakt, że procent chorych na NTM wzrasta z wiekiem, można założyć, że liczba chorych podwoi się.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
top Zamknij top